امامزاده آقا علی عباس نگینی در دل کویر

  

 آستان مقدس آقا علی عباس وشاهزاده محمد(ع) در دل کویر و در جوار شهر بادرود قرار دارد فاصله این آستان مقدس تا شهر نطنز حدود 35 کیلومتر و تا مرکز استان اصفهان مسافتی حدود 138کیلومتر فاصله دارد و در60 کیلومتری شهر کاشان قرار دارد. روز تاریخی این امامزاده، روز 28صفر است که در محله به عنوان «چهل وهشتم» (48روز بعداز شهادت امام حسین(ع)) مشهور است که در این ایام سیل عظیم زائران به این آستان سرازیرمی‌شوند.
وجود شن‌های تثبیت شده در حاشیه بیرونی امامزاده به همراه درختان گز وتاغ ،هنر خاصی به منطقه داده است واوج غرور زائر زمانی است که چشم او به گنبد سر به فلک کشیده‌ای که همچون نگینی در دل کویر می‌درخشد می‌‌افتد و وجودش غرق تماشای هنرنمایی اعجاب انگیز دو لاله پرپر از گلستان فاطمه (س)و دو مروارید درخشان از دریای بی‌کران‌علی‌(ع) می‌‌شود.
نمای داخلی گنبد وبارگاه ملکوتی امامزاده با مهارت بسیار و با طرز زیبا آینه کاری و گچبری شده است .نوشته شدن آیاتی از قرآن مجید برکتیبه ها در اطراف ساختمان حرم مطهر وترکیب بند زیبای محتشم کاشانی از دیگر تزئیات این بنا است.
 همه چیز برای رفاه زائران
از مجموع شش صحن بسته در طرح جامع دو صحن جنوبی در جلوی حرم وشمالی در پشت حرم وجود دارد که در اطراف این دو صحن حدود 400 باب زائر سرا با ظرفیت‌های مختلف در دو طبقه ساخته شده است. راه‌های ورودی به صحن مطهر از طریق شش درب  میسر می‌‌باشد. در ورودی اصلی که روبه‌روی حرم می‌‌باشد در «آقا علی عباس و شاهزاده محمد» نام دارد که در سال 82 این درب تخریب شد و در حال بازسازی به سبک سنتی اسلامی می‌‌باشد باب الرسول، باب علی، باب الزهراء باب الحسن و باب الحسین از دیگر راه‌های ورودی شش گانه به داخل صحن است.
گنبد بزرگ و کاشی‌کاری شده با ارتفاع بیش از 45متر ارتفاع و قطر 23 متر به صورت دو جداره می‌‌باشد. ارتفاع هر مناره از کف بام تا کلاهک 10متر و قطر آن 5/2 متر است‌.
شرح حال امامزاده آقا علی عباس وشاهزاده محمد(ع)
در روز چهار شنبه هفتم ربیع الاول سال 203 هجری خبر شهادت برادرشان، امام رضا (ع)به این دو بزرگوار رسید از این خبر این دو بزرگوار عمامه خود را از سر برداشته وگریبان‌های خود را چاک زدند وبه عزاداری قیام نمودند. پس از چندی توقف در قلعه باد افشان «باد امروزی» عزیمت مراجعت  به وطن خود نمودندکه منافقان به سمع مأمون رسانیدند که برادران امام رضا (ع) اراده خروج دارند وجمع کثیری هم با آنها هم پیمان گشته تا به طوس آمده و انتقام خون برادر خود را بگیرند، مأمون از شنیدن این خبر وحشت کرد و فرمان داد در هر کجا سادات علوی خصوصاً اولاد حضرت موسی بن جعفر را یافتند، به قتل برسانند.
وقتی که امامزادگان از قریه باد افشان در حال کوچ بودند لشکر مأمون رسیده وچندین شبانه روز آن بزرگواران را در محاصره داشتند وآب و نان را از ایشان و اصحابش منع کرده و تیغ‌های آتشبار  کشیده و اصحاب را به شهادت رساندند.
آن دو بزرگوار در نیمه شب از قریه باد افشان بیرون آمدند تا از شر لشکر مأمون رهایی یابند و به وطن خود باز گردند، اما راه را گم کرده و صبح دم خود را پشت حصار قلعه باد افشان دیدند در این لحظه آن دو بزرگوار فرمودند انا لله وانا الیه راجعون
جسد مطهر این دو بزرگوار چندین شبانه روز در آن بیابان روی ریگ افتاده و کسی جرأت نمی کرد آنها را دفن کند تا اینکه زنان خالد آباد به تدفین آن دو بزرگوار پرداختند و مردان هم تعصب نموده و به کمک آنها شتافته و آن دو عزیز را در بقعه‌ای که اکنون بارگاه مجلل ایشان است به خاک سپردند.
وجود پر خیر و برکت این دو امامزاده در این مکان همچون نگینی در دل کویر گرم وخشک، عامل خیر و  برکات و رونق این منطقه بوده وباعث افتخار و روشنی دل مردمان صمیمی آن است؛ جای شک نیست که این امامزاده منسوب به امام هفتم (ع)می باشد و پیوسته محل ظهور کرامات و مرکز استجابت دعاوشفای بسیاری از مریضان بوده و هست، ومشتاقان زیادی را به سوی خود کشانده و از راه‌های دور و حتی کشور‌های خارجی جهت زیارت این  دو بزرگوار به این بارگاه ملکوتی قدم می‌‌گذارند‌. 

[ جمعه سی ام مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


نائب رئیس شورای اسلامی شهر بادرود : 20 و 21 آبان چهارمین جشنواره انار بادرود


 

آقای خاکیان گفت : ستادبرگزاری چهارمین جشنواره اناربادرود باحضور فرمانداری محترم شهرستان نطنزدر راس ستادو عضویت ادارات جهادکشاورزی ،میراث فرهنگی وگردشگری وفرهنگ وارشاداسلامی نطنز وبخشداری ،امام جمعه محترم ،شهرداری وشورای اسلامی شهربادرود تشکیل جلسه دادکه بنده رابعنوان دبیرجشنواره انتخاب وکمیته هایی تحت عناوین :مالی وپشتیبانی  - علمی فنی وآموزشی - برپایی نمایشگاهها- فرهنگی،تبلیغات واطلاع رسانی وامنیت وانتظامی بعنوان کمیته های اصلی که هریک ازاین کمیته هادارای اعضاءوکمیته های فرعی خواهندبودانجام شد.
این ستادتصمیم گرفت چهارمین جشنواره را ازروزهای سه شنبه 18 آبان ماه بادایرنمودن نمایشگاه و19 آبان ماه باتشکیل جلسات وپانل های علمی وآموزشی باحضورکارشناسان خبره جهادکشاورزی وگردشگری درسطح منطقه،باغات ومزارع وپنجشنبه 20 آبان ماه افتتاحیه رسمی جشنواره باحضورمسئولین گرانقدرکشوری واستان اصفهان ومسئولین وکشاورزان عزیزشهرستان منطقه ودرشب پنجشنبه نیزجشن برگزارمیگرددودر 21 آبان ماه این مراسم تداوم خواهدیافت .
وی هدف ازبرگزاری این جشنواره رامعرفی وشناسایی ظرفیتها وپتانسیل های منطقه به ویژه دربخش کشاورزی وگردشگری وشناسایی انارنادری بادرود بعنوان یکی ازمرغوب ترین گونه های اناروتولید و فروش انار و نهال های مرغوب انارو ارسال آن به اقصی نقاط مهین اسلامی وصنایع تبدیلی آن وجذب گردشگران درشهربادرود عنوان کرد او اظهارداشت این منطقه داری ظرفیتهاوپتانسیل های بسیاربالایی است که علاوه برمنطقه کویری بودن وجاذبه های خاص کویروکشاورزی و باغداری پررونق وبسیارزیبابه خصوص دراوایل فصل پائیزدرجوارحرم مطهرامامزادگان واجب التعظیم حضرت آقاعلی عباس(ع)وشاهزاده محمد(ع)ازفرزندان بلافصل امام موسی کاظم(ع)قرارگرفته که سالیانه بالغ بردومیلیون زائر به پابوس این امام زادگان شرفیاب می شوند وازفیوضات معنوی این دوبزرگوارکه همین امر بادرود رابعنوان قطب عظیمی ازگردشگری به شمارآورده است.
نائب رئیس شورای اسلامی شهربادرود درادامه عنوان کرد:گرچه این جشنواره دربادرود برگزارمیگردداما درواقع متعلق به همه ایران اسلامی است چراکه همگان می تواننددراین ایام به بادرود تشریف فرماشوندوهرکس به فراخور حال وموقعیت اجتماعی وشغلی خودبهره مندگرددبه ویژه باغداران عزیزسراسرکشورکه مایل به کاشت نهال انارباشندمی توانندازنهال های مرغوب ومقاوم ودارای میوه اناربسیارباکیفیت وماندگاری فراوان استفاده کنند و یاعزیزانی که مایل به سرمایه گذاری درصنایع تبدیلی ازقبیل رب،پوره،آب انارواسانس و... باشندویاصادرکنندگان محترم می توانندمستقیما"وبدون واسطه اقدام به خرید وصادرات انارنمایندویاخانوداه های گرانقدرجهت تهیه غذاهای متنوع که با اناروفراورده های آن تهیه میگرددونیزاستفاده ازآب وهوای مطبوع کویردراین موقع ازسال وجاذبه های تاریخی وگردشگری وزیارت امامزادگان آقاعلی عباس(ع) وشاهزاده محمد(ع)استفاده های مختلف مادی ومعنوی رانصیب خود سازند.
خاکیان افزود: مابرای برگزاری این جشنواره ازهمه خبرگان ،فرهیختگان،اندیشمندان،صاحبان سرمایه وحرف،اصحاب رسانه ،هنرمندان،شعرا،صاحب نظران وخیرخواهان،اشخاص حقیقی وحقوقی وهمه وهمه دعوت به همکاری می نمائیم تابه هرشکل که می تواننداعم ازاموراجرایی ،مشاوره،مالی،طرح وارائه پیشنهادات،نقطه نظرات وانتقادات سازنده مارادرهرچه بهتروباشکوه تربرگزارشدن این جشنواره یاری فرمایند..
انشاالله میزبان خوبی برای همه میهمانان گرانقدرباشیم .

[ جمعه سی ام مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


ساخت بزرگترین ماکت امامزاده آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع) در بادرود

 
مصادف با ولادت حضرت معصومه (س) ، ساخت بزرگترین و

پیشرفته ترین ماکت امامزاده آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع) 

 آغاز گردید . و مقرر گردید این ماکت تا زمان چهارمین

 جشنواره انار بادرود پایان پذیرد و علاوه بر نمایش دادن آن در

جشنواره انار به موزه امامزادگان اهدا گردد .

 

[ پنجشنبه بیست و نهم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


در جلسه شورای اداری چه گذشت ؟

همزمان با شب میلاد حضرت ثامن الحجج آقا علی ابن موسی الرضا (ع) جلسه شورای اداری شهرستان در تاریخ دوشنبه 26/7/89 در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی شهر نطنز برگزار شد. در این جلسه که آقای دکتر ضابطی نماینده محترم مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت پس ازتلاوت آیاتی چند ازکلام ا... مجید آقای سلیمانی فرماندار محترم شهرستان طی سخنانی از شرکت کنندگان در جلسه تقدیر تشکر نموده و دهه کرامت و میلاد خجسته هشتمین امام همام آقا علی ابن موسی الرضا(ع) را به حاضرین در جلسه تبریک و تهنیت گفته انتصاب مسئولین جدید دستگاهها را تبریک و از مسئولین قبلی تقدیر و تشکر به عمل آوردند. حجت الاسلام و المسلمین طاحونی امام جمعه محترم نطنز سخنران بعدی جلسه بود . ایشان طی سخنانی با اشاره به کرامات و فضایل کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) ، حس ولایت پذیری و ولایتمداری آن حضرت و حمایت بی دریغ از امام زمانش آقا امام رضا (ع) را الگویی بی بدیل برای تمامی شیعیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت دانست . دکتر ضابطی که سومین سخنران جلسه بود طی سخنانی تبعیت از قانون وقانونمداری را مورد تاکید قرار داده و ادامه داد مسئولین به هیچ عنوان تسامح در رعایت قانون و قانون گریزی را از فرد یا گروهی نپذیرفته و حل معضلات و مشکلات را از طریق قانون ورعایت آن انجام دهند. حجت الاسلام و المسلمین دهشیری امام جمعه محترم بادرود با بیان حدیثی از امام رضا (ع) به مشکلات منطقه امامزاده اشاره نموده ، پیگیری و ساماندهی ورزش منطقه امامزاده را خواستار شد. ایشان در ادامه به احداث باند دوم جاده ترانزیتی کاشان بادرود اشاره نموده و با توجه به حوادث ناگواری که تاکنون در این جاده اتفاق افتاده ضرورت تسریع در این امر را مورد تاکید قرار داد. در ادامه دکتر چاوش زاده ریاست محترم شورای اسلامی شهر و شورای اسلامی شهرستان طی سخنانی به مشکلات نطنز اشاره نموده و مشکل آب ، فاضلاب و معادن را اساسی ترین مشکلات شهر نطنز دانست. حجت الاسلام و المسلمین مردان ریاست اداره تبلیغات اسلامی نیز با اشاره به وظایف این اداره خواستار همکاری سایر ادارات برای ساماندهی شرایط فرهنگی شهرستان شد. سپس آقای خاکیان نایب رئیس شورای اسلامی شهر بادرود بااشاره به ظرفیتهای این شهر از همه اعضای شورای اداری درخواست همکاری و مساعدت لازم با مسئولین ،در خصوص برگزاری جشنواره انار درتاریخ 20و 21 آبان را نمود. همچنین آقای صفری سرپرست محترم اداره تربیت بدنی شهرستان بااشاره به هفته تربیت بدنی مشارکت اعضا را در اجرای هر چه بهتر برنامه های این هفته خواستار شد. در پایان آقای سلیمانی فرماندار محترم شهرستان ضمن تشکر مجدد از حاضرین و نیز ریاست محترم دانشگاه آزادکه میزبانی جلسه را به عهده داشتند به هفته تربیت بدنی ، هفته پیوند اولیا و مربیان ، و نیز 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اشاره نموده و ضمن تبریک این مناسبتها از مسئولین خواستند تا با شرکت فعال در مراسم راهپیمایی 13 آبان بر شکوه و عظمت این روز بیافزایند.ایشان در ادامه به آقای حسین نقدی مدیر مسئول ماهنامه فاخته که موفق به کسب رتبه سوم در جشنواره مطبوعات استان در بخش ویژه با موضوعات فرهنگ عمومی شدند تبریک گفته و از تلاش ایشان تقدیر و تشکر نمودند. فرماندار محترم در ادامه به تدوین سند توسعه شهرستان اشاره نموده و افزودند فراخوان همکاری فرهیختگان ، دانشگاهیان ، علما و ... ارسال شده و دبیرخانه تدوین سند در محل فرمانداری به منظور جمع آوری اطلاعات مربوطه تشکیل شده و در نظر است که پس از تدوین سند با برگزاری همایشی ، از آن رونمایی شود. ایشان از مسئولین ادارات و سازمانهایی که قصد حفاری در خیابانها و معابر را دارند خواست تا با مدیریت صحیح و زمانبندی مناسب از بروز ناهنجاریها و مشکلاتی که به واسطه حفاریهای بی برنامه صورت می گیرد جلوگیری نمایند. تشکیل کمیته برنامه ریزی هر 3 ماه و پیگیری اعتبارات عمرانی و نیز برگزاری اولین جلسه شورای اسلامی شهرستان و انتخاب اعضای هیات رئیسه آن از دیگر مواردی بود که آقای سلیمانی به آن اشاره نموده و در ادامه از مسئولین دستگاهها و اعضای شورای اداری شهرستان خواستند تا به منظور کیفیت بخشی و فعال نمودن جلسات این شورا پیشنهادات خود را ارائه نمایند. ایشان حق پاسخگویی و ارائه توضیحات ادارات و دستگاههایی را که مورد انتقاد قرار می گیرند را محفوظ و محترم دانسته و از ادارات خواستند تا به منظور انعکاس هر چه بهترو سریعتر اخبار ، رابط خبری خود را به فرمانداری و نشریات و خبر نگاران محلی معرفی نمایند
[ پنجشنبه بیست و نهم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


جشنواره انار و همت مضاعف مسوولان 

شهردار بادرود در حاشیه شروع پروژه سن سایت جشنواره انار گفت:شهر بادرود قدمگاه امامزادگان واجب التعظیم است .

مردم همه مناطق کور بطور خاصی شهر بادرود را بخاطر این دو بزرگوار می شناسند.و اوقاتی از سال را برای زیارت به این شهر  سفر می کنند از رویداد های مهمی که در این شهر در سال اتفاق می افتد زمان خاصی برای معرفی توانمندیها و جاذبه های اقتصادی تاریخی و سیاحتی است، یکی از مهمترین محصولات شهر که در رسم آن در کشور به ثبت ملی میراث فرهنگی رسیده جشنواره انار است .

امیدواریم با شروع هماهنگ همه ادارات و مسئولین شهر بادرود این اتفاق با جاذبه بیشتر و نتایج بهتر از گذشته در آبانماه سالجاری انجام پذیرد .

منتظر راهنمایی ها و پیشنهادات و قدوم مبارک همه هموطنان عزیز از سراسر استان و کشور می باشیم .


[ چهارشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


زیر ساختهای لازم برای برگزاری جشنواره در حال تکمیل می باشد 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شهردار بادرود با استمداد از کیله همشهریان عزیز بادرودی از اقصی نقاط کشور جهت ارائه کمک مادی و معنوی و فکری خویش به شهر و دیار خود افزود: با توجه به توسعه ابعاد جشنواره چهارم انار بادرود، محل نمایشگاه مصنوعات  و محصولات مرتبط با جشنواره همچنین سایت جشنواره (تالار روباز آن) در حال تکمیل می باشد.

آقای نقدی با تجلیل از کلیه کمیته های جشنواره و دست اندرکاران در سال جاری این مراسم سریعتر و مطلوب تر از قبل کار خود را پیگیری می نماید. برگزاری جشنواره امسال انشااله پربارتر از قبل خواهد بود.


[ چهارشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


درگیری در مسابقه فوتبال لیگ دسته اول بادرود

از سری مسابقات فوتبال قهرمانی باشگا ههای دسته اول بادرود بین دو تیم امید و پیروزی که  در ورزشگاه شهید فیروزی عصر روز چهارشنبه  برگزار گردید ؛ صحنه های بسیار ناپسند و زشتی رخ  داد که حکایت از وجود جو مسموم و ناجور در این رشته دارد .

درگیری و رد وبدل شدن  حرفهای رکیک از سوی بازیکنان و مربیان و سرپرستان یکی از تیم های حاضر با گروه داوری از جمله صحنه های ناشایست این بازی بود . اخراج سه بازیکن تیم امید از سوی داور و اعتراض دست اندرکاران تیم امید از دیگر مواردی بود که در این بازی اتفاق افتاد .

البته در طی برگزاری بازیهای لیگ دسته اول بادرود رد و بدل کردن کالاو وسایل ورزشی از قبیل کفش و لباس ورزشی به بازیکنان و به قول معروف خرید بازیکنان در بازی های پیش رو و یا رو در رو از جمله نکاتی است که امسال رواج پیدا کرده است . اما سوالی که برای تماشاگران و فوتبال دوستان همیشه وجود داشته است این است که چرا مسوولان تربیت بدنی شهرستان نسیبت به چنین مواردی اغماض نموده و حقایق را کتمان می کنند ؟ چرا با  حلقه های به هم پیوسته ای که در این چند سال اخیر جزء رکود و پسرفت در ورزش منطقه عاید جوانان کرده اند ؛ برخورد نمی کنند ؟ از مسوولان شهرستان به خصوص فرماندار محترم و مسوول تربیت بدنی بیش از این انتظار می رود نسبت به قضایای ورزش بادرود حساسیت به خرج داده و این مساله را با جدیت پیگیری نمایند 

[ چهارشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


همایش پیاده روی خانوادگی در بادرود برگزار می شود

هئیت ورزش همگانی بادرود  با همکاری فدراسیون ورزش های همگانی کشور و استان  همایش پیاده روی خانوادگی با حضور مسوولان هئیت ورزش همگانی کشور و استان در تاریخ 7/8/89 ساعت 9 صبح از ورودی میدان امام خمینی بادرود تا پارک ملت ( تخت پادشاه ) برگزار خواهد می کند  

در پایان مراسم به نفرات برگزیده به قید قرعه جوایز نفیسی مانند موتور سیکلت ؛ دو چرخه و صدها جوایز ارزنده دیگر اهداء  خواهد شد

همچنین تمام صحنه های همایش پیاده روی توسط اکیپ صداو سیما تصویر برداری می شود

[ چهارشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


اداره آموزش و پرورش بادرود با برگزارکنندگان جشنواره انار همکاری خواهد داشتآقای سلمان نژاد معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش  و پرورش منطقه امامزاده - بادرود و عضو کمیته فرهنگی چهارمین جشنواره انار نادری بادرود اظهار داشت: این اداره با تمام توان و امکانات و نیروی خود در راستای هر چه بهتر و با شکوه تر برگزار شدن این جشنواره در خدمت سایر عزیزان دست اندرکار خواهد بود.

[ چهارشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


تشكيل اولين جلسه شوراي اسلامي شهرستان و انتخاب هيات رئيسه شورا
جلسه انتخاب هيات رئيسه شوراي شهرستان نطنز در محل فرمانداري تشكيل شد

جلسه انتخاب هيات رئيسه شوراي شهرستان نطنز در روز يك شنبه مورخ 25/7/ 89 در محل فرمانداري تشكيل شد و پس از برگزاري مراسم تحليف  آقاي عليرضا چاووش زاده بعنوان رئيس شوراي اسلامي شهرستان ، آقاي عباس عابدي خالدي بعنوان نايب رئيس شوراي اسلامي شهرستان و سخنگوي شورا ، آقاي حسين مخلصي بعنوان نماينده شورا براي عضويت در شوراي اسلامي استان و آقايان عباس قصابي و محمد رضا تقي زاده بعنوان منشي انتخاب شدند.

[ سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


کمیته های چهارمین جشنواره انار با شرح وظائف آنها تعیین گردید .


شهردار بادروددر این زمینه افزود: امسال به یاری خداوند و همکاری همه بخشهای دولتی و غیر دولتی جشنواره انار با رویکرد گردشگری- اقتصادی و فنی و تخصصی بر گزار می گردد کمیته های مالی و پشتیبانی - امنیتی و انتظامی -فنی و تخصصی و آموزش -تبلیغات و اطلاع رسانی - اجرایی و برپایی نمایشگاه جشنواره چهارم انار بادرود را به منزل مقصود خواهند رساند آثار تاریخی شهر - برگزاری دوره آموزشی - استفاده از موسیقی محلی و استفاده از ظرفیت های گردشگری و زیارتی امامزادگان محورهای اصلی برگزاری جشنواره می باشند آقای نقدی همچنین گفت: شهرداری بادرود با تمام توان جهت اجرای این جشنواره فعالیت خواهد کرد.[ سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


برنامه های چهارمین جشنواره انار بادرود در جلسه شورای اداری شهرستان نطنز تشریح شد

 

در جلسه شورای اداری شهرستان نطنز که در عصر روز دوشنبه مورخ 26/7/89 در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد نطنز تشکیل شد نائب رئیس شورای اسلامی شهر بادرود و دبیر چهارمین جشنواره انار نادری بادرود برنامه ها ، اهداف و چگونگی انجام کار را برای حاضرین تشریح کرد.


 او گفت با توجه به اینکه امسال فرماندار محترم شهرستان نطنز در رأس ستاد برگزاری چهارمین جشنواره و امام جمعه محترم شهر بادرود و بخشدار محترم و شهردار محترم و اعضای شورای اسلامی شهر و ادارات جهاد کشاورزی ، میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز قرار گرفته اند نوید برپایی یک جشنواره با کیفیت را می دهد.


وی ضمن بیان اهداف و برنامه های این جشنواره اظهار داشت: هرچند برپایی این جشنواره در شهر بادرود می باشد ولی متعلق به همگان است که هرکس به فراخور حال خود، می تواند از این فرصت پیش آمده حداکثر بهره برداری را بنماید.


او همچنین از تمامی ادارات ، ارگانها، نهادها، سازمانهای دولتی و خصوصی ، شهرداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، افراد حقیقی و حقوقی ، صاحبان صنایع و حرف، تولید کنندگان و ... دعوت کرد تا با تشکیل غرفه ها ، توانمندیها- قابلیتها و ظرفیتهای خود و یا شهر و روستای خود را به نمایش بگذارند و یا محصولات و مصنوعات خویش را عرضه و به فروش برسانند و نیز می توانند با تشکیل تورهای زیارتی - سیاحتی و گردشگری اقدام به اعزام میهمانان و گردشگران جهت بازدید از ظرفیتهای خود و اماکن دیدنی و تاریخی و .... شهر و روستای خویش بنمایند.


خاکیان اضافه کرد: ارگانها و نهادهای مرتبط با دعوت از کارشناسان خبره امور کشاورزی اعم از باغی ، زراعی و دامی و نیز کارشناسان خبره گردشگری ،توریستی، اقتصادی و صنعتی آگاهی بخشی در زمینه کشاورزی، صنعت و توریست، آموزشهای لازم را ارائه و راهکارهای عملی و اجرایی را بصورت مبسوط و راهبردی و قابل اجرا با آحاد مردم در میان بگذارند.

[ سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


گردهمايي دانشجويان خانواده هاي شاهد و ايثارگر در آقا علي عباس(ع)

 

دانشجويان خانواده هاي شاهد و ايثار گر دانشگاههاي آزاد اسلامي و پيام نور نطنز و بادرود در گردهمايي يك روزه خود در آستان مقدس آقا علي عباس (ع) و شاهزاده محمد(ع) با آرمانهاي شهدا و ايثارگران تجديد ميثاق كردند. به گفته آقاي اميني رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان نطنز هدف از برگزاري اين گردهمايي زنده نگه داشتن ياد شهداست كه به تعبير رهبر معظم انقلاب اين كار كمتر از شهادت نيست.

در اين مراسم كه با حضورامام جمعه بادرود بود مراسم غبار روبي و جمع آوري نذورات مردم در ضريح آمامزادگان آقا علي عباس و شاهزاده محمد به اتفاق دانشجويان شاهد و ايثار گر انجام گرفت.

آقاي عدالتي سرپرست دانشگاه پيام نور نطنز نيز در سخناني از حضور در جمع دانشجويان شاهد وايثارگر ابراز خشنودي كرد و خود را خدمتگذار دانشجويان و بويژه دانشجويان شاهد و ايثار گر دانست.

امام جمعه بادرود نيز در سخناني دانشجو را سنبل توانايي و كوشش و تكاپو دانست و گفت دانشجويان خانواده هاي شاهد و ايثارگر همچنان بايد در خط مقدم تحصيل و تهذيب باشند.

در پايان برنامه لوح هاي تقدير و جوايزي به دانشجويان برتر اهدا شد .از برنامه هاي جنبي اين گردهمايي ميتوان به بازديد از اكو كمپ كويري متين آباد بادرود اشاره كرد كه مورد استقبال دانشجويان قرار گرفت.

[ سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


انتصاب رئیس جدید اداره آموزش و پرورش بادرود

سید مجید عاملیان مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان طی حکمی آقای سید فرشید طاووسی را به مدت چهار سال  به سمت رئیس اداره آموزش و پرورش بادرود منصوب نمود

[ سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


مرگ دلخراش دو اردستانی در تصادف جاده بادرود - کاشان

بر اثر تصادف در کیلومتر 4 جاده ترانزیت بادرود-کاشان دو نفر بر اثر آتش سوزی  در دم جان باختند.این تصادف بر اثر برخورد یک دستگاه  کامیون هوو و نیسان اتفاق افتاد و با کمال تاسف دو نفر در آتش جزغاله شده و دو نفر دیگر مجروح گردیدند .

رضا نقدی شهردار بادرود ضمن ابراز تاسف از حوادث تلخ در این جاده خواستار تسریع در روند اجرای دوبانده شدن این محور پرترافیک شد.حضور استاندار محترم جناب آقای ذاکر اصفهانی در سال گذشته به همراهی مدیر کل محترم اداره راه و ترابری و قول مساعد جهت اجرای دوبانده کردن محور ترانزیت بادرود-کاشان در فروردین 1389هنوز مححق نشده است و هر از چند گاهی خبر های فاجعه آمیز فوت حاصل تصادف به گوش میرسد و مردم این منطقه جاده را توپولف بادرود مینامند.

[ دوشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


مراسم تودیع و معارفه رییس آموزش و پرورش بادرود به روایت تصویر

مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره آموزش وپرورش بادرود با حضور امام جمعه بادرود ؛ فرماندار شهرستان ؛  بخشدار  ؛   معاون پرورشی و مسوول حراست اداره کل و جمعی از مسوولان ادارت و ارگانهای دولتی و  مدیران مدارس  بخش بادرود  در محل اداره برگزار گردید .

 در این مراسم حجت الاسلام دهشیری امام جمعه بادرود  به عنوان اولین سخنران ضمن گرامیداشت  وتبریک ولادت امام هشتم حضرت امام رضا (ع) ؛ همانند 21 ماه قبل به بیان مطالبی پرداخت که حاوی نکات مهم و ارزشمندی بود که خطاب به روسای سابق و کنونی اداره مطرح گردید . ایشان از زحمات بی شائبه آقای رمضان همت رئیس قبلی اداره در طول 21 ماه فعالیت در زمینه های آموزشی ؛ خدماتی و پشتیبانی و ورزشی قدردانی کرد و خطاب به آقای سید فرشید طاووسی رئیس جدید اداره گفت مردم کویری منطقه ؛ مردمانی خونگرم و سختکوش بوده و نسبت به مدیران ادارات منطقه کنجکاو و دقیق می باشند و در عین حال از دست به قلم توانایی برخوردارند که این نکته از دید مسوولان اداره کل نیز مخفی نمانده است .

 

 امام جمعه بادرود  در قالب تذکر ات دلسوزانه  نیز مطالبی بیان نمود که اهم آن از این قرارند :

-         خدمت رسانی و بستر سازی برای رشدو شکوفایی آموزش و پرورش منطقه

-          استفاده از نقطه نظرات همکاران فرهنگی و کارساز

-         مشورت با مشاوران امین در جهت پیشبرد امور

-         توجه پدرانه به همه نیروها اعم از سیاسی و غیرسیاسی و شاغل و بازنشسته

-         توجه به سه شاخص دانایی – توانایی و تقوایی در استفاده از نیروها

-         حضور فعال در مراسم دینی و مذهبی و نماز جماعت و جمعه

-         سالم نگه داشتن محیط اموزش از مسائل حاشیه ای

-         اطلاع رسانی به موقع و شفاف در خصوص کارهای انجام گرفته

-         توجه ویژه  به افکار و اندیشه های مطرح در کشور

-         دعوت از افراد صاحب نظر برای حضور در جمع فرهنگیان

 

در ادامه مراسم آقای طاووسی رئیس جدید اداره آموزش و پرورش بادرود ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آقای همت ؛ گفت قطعا در ادامه کار از مسائل حاشیه ای و جانبی  که باعث رکود در کار خواهد بود پرهیز نموده و تمام سعی وتلاش بر این خواهد بود تا تعلیم و تربیت و مباحث آموزش و پرورش منطقه بیش از پیش  شتاب پیدا کند . وی افزود بنا بود بنده در سنگر دیگری به خدمت مشغول باشم که تقدیر براین نهاده شد تا در  اداره آموزش و پرورش بادرود و در سنگرتعلیم  و تربیت خدمت نمایم .

آقای همت نیز در مراسم تودیع خود ضمن سپاس و قدردانی از همه مردم خونگرم و مهربان بادرود ؛ اظهار داشت  تحول بنیادین که مد نظر وزیر محترم آموزش و پرورش می باشد ؛ میسر نمی شود مگر اینکه در داخل مجمو عه اداره یک نوع هماهنگی و همسویی و هم زبانی صورت گیرد اگر این خصوصیات نباشد به طور قطع ویقین این تحول سیر قهقرایی به دنبال خواهد داشت  . ایشان  به حداقل رساندن اختلافات و ایجاد وحدت رویه  بین نیروهای فرهنگی منطقه را از دیگر خدمات چند ماهه خود ذکر کرد   

 

 

[ دوشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


20و21 آبان چهارمین جشنواره انار بادرود

  

 حسین خاکیان دبیر چهارمین جشنواره انار بادرود با اعلام کلید خوردن برنامه های اجرایی جشنواره چهارم انار گفت:جشنوار انار بادرود امسال نیز با اهداف معرفی انار نادری بادرود به مردم و افزایش بهره برداری این محصول در بیستم آبان ماه برگزار خواهد گردید.

خاکیان در ادامه با تشریح برنامه های جشنواره اضافه کرد برنامه نمایشگاهی جشنواره از روز سه شنبه هیجدهم آبان ماه شروع میشود و برنامه های تخصصی و کشاورزی یک روز بعد از نمایشگاه حرکت خود را آغاز خواهد نمود که کلاسهای آموزشی برای باغداران دارای انار و استفاده از تجارب باغداران است.

عضو شورای اسلامی شهر بادرود در ادامه برنامه های رسمی جشنواره را در صبح روز پنج شنبه اعلام کرد و شکرانه این نعمت الهی را با برگزاری جشن در شامگاه بیستم آبان بجای خواهیم آورد و برنامه های جنبی این جشنواره تا روز شنبه بیست و دوم آبان ماه هنگام اختتامیه جشنواره چهارم ادامه خواهد یافت .

[ یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره آموزش و پرورش بادرود انجام می شود

 

 

دوشنبه مورخه 26/7/89 ساعت 30/9 صبح  مراسم تودیع  آقای رمضان همت رئیس سابق اداره آموزش و  پرورش بادرود و معارفه آقای سید فرشید طاووسی با حضور مسوولان اداره کل اصفهان در محل اداره برگزار می شود .

رمضان همت قریب به دوسال مسوولیت منشا خدمات شایسته ای در زمینه  مسائل عمرانی و آموزشی و خدماتی بود که جا دارد از زحمات ایشان  تقدیر به عمل آید

رئیس جدید  اداره آموزش و پرورش بادرود با ۲۲ سال خدمت   پیش از این  مدیریت  یکی از آموزشگاههای  ناحیه سه اصفهان را در کارنامه خویش  داشته است . مدیر ویلاگ بادرود رسانه ( کیهان )   انتصاب ایشان را تبریک گفته و آرزوی موفقیت برای ایشان می نماید 

[ یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


چهارمین جشنواره انار بادرود 20و 21 آبان برگزار می شود


 

طی نشست  مسئولین ستاد برگزاری جشنواره انار بادرود  در بخشداری مقرر گردید چهارمین جشنواره انار بادرود درروز پنج شنبه 20 آبان سالجاری به مدت دو روز در تالار جشنواره واقع در بوستان گردشگری تخت پادشاه وخانه های تاریخی بادرود برگزار گردد .یادآوری می گردد بعلت شروع ادامه عملیات ساختمانی تالار جشنواره توسط سازمان میراث فرهنگی این جشنواره که قرار بود 6 آبان اجرا شود به 20 آبان موکول گردید. 


 

[ شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


برداشت انار نادری بادرود آغاز شد

کار برداشت انار از 2000 هکتار از باغات بادرود آغاز شد .مهندس احمدعلی مختاریان پور رئیس مرکز جهادکشاورزی بخش بادرود با اعلام این خبر افزود امسال متأسفانه به علت سرما ویخ زدگی سال 1386 میزان برداشت انار به یک سوم رسیده وپیش بینی می شود از مجموعه دو هزار هکتارباغات انار بادرود بالغ بر 15 هزار تن انار برداشت شود که در قیاس با قبل از یخ زدگی زمستان 1386 این میزان به 40 هزار تن می رسید. مختاریان پور اعلام داشت امسال بخاطر گرمای شدید تابستان گذشته بخش عمده ای از انار نادری بادرود غیر قابل صادرات بوده که امیدواریم در سالهای آینده کیفیت انار بادرود به حد مطلوب برسد.

رئیس مرکز جهاد کشاورزی بادرود گفت : در سال گذشته نزدیک به یک میلیون نهال درخت انار نادری بادرود از این شهر به شهرهای اطراف جهت گسترش این رقم از میوه بهشتی ،خریداری وکاشت شده است بخش بادرود از توابع استان اصفهان بعد از کاشان بیشترین سطح زیرکشت انار را در استان داراست که انار نادری بادرود یکی از اقلام پنجگانه انار صادراتی ومرغوب ایران تشخیص داده شده است .برپائی جشنواره ملی انار بادرود در نیمه دوم آبان هرسال رویکردی است از دید مسئولین محلی برای معرفی این محصول شاخص ، که هرساله با شور ووصف خاصی در این دیار اجراء میگردد.

[ شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


گره کار به دست کدام مسوول شهرستان باز می شود ؟

با گذشت بیش از یک سال از افتتاح استخر ورزشگاه کارگران بادرود هنوز مجوز شنا صادر نشده است.با وجود صرف اعتبار بیش از یک میلیارد تومانی دولت در بخش ورزش بادرود جهت رفاه ورزشکاران و کارگران تاکنون این پروژه به بهره برداری کامل نرسیده و معادلات حل نشدنی سازمان تربیت بدنی و سازمان کار و امور اجتماعی معضلات فراوانی را به دنبال داشته است.

استخر سر پوشیده کارگران شهر بادرود در سال گذشته توسط معاون محترم وزارت کار و امور اجتماعی و مدیر کل وقت کار و امور اجتماعی استان افتتاح گردید و تا امروز تلاش مسوولین محلی برای به اتمام رساندن این پروژه به نتیجه ای نرسیده است.در حال حاضر شهر بادرود و خالدآباد وروستاهای اطراف با وجود بیش از پنج هزار کارگر هیچ مکان ورزشی و تفریحی کارگری ندارند و همچنان در رویایی ورزش در مجموعه کارگری بسر میبرند.

باداباد

[ شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


مدرسه باقرالعلوم (ع) بادرود در سال تحصیلی 88-89 به عنوان مدرسه برتر منطقه انتخاب شد.

  مدرسه باقرالعلوم (ع) بادرود در سال تحصیلی 88-89 به عنوان مدرسه برتر منطقه انتخاب شد. 

مد رسه دبیرستان باقر العلوم (ع) بادرود در سال تحصیلی 88-89 با هزینه کردن بیش از 100 میلیون ریال در زمینه های علمی ، اموزشی ، پرورشی ، فرهنگی هنری ، ورزشی و .... و همچنین با تجهیز نمودن آزمایشگاهها، کتابخانه، سالن اجتماعات و امتحانات، وسایل کمک آموزشی و .... توانست بعنوان مدرسه برتر و فعال منطقه انتخاب شود
[ جمعه بیست و سوم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


امام جمعه نطنز:سفر احمدی نژادبه لبنان موجب عزتمندی دوستان نظام جمهوری اسلامی است

   

امام جمعه نطنز گفت: سفر رییس جمهوری به لبنان مایه امید و موجب عزتمندی دوستان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا طاحونی افزود: سفر رییس جمهوری به کشور لبنان بر مبنای سیاست راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی برای دسترسی به اهداف و آرمانهای نظام، امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.
وی اظهار داشت: سفر دکتر احمدی نژاد به لبنان از این جهت حائز اهمیت است که مفهوم مقابله با نظام استکبار و صهیونیسم بین الملل در این کشور و فلسطین از سالهای گذشته تاکنون تحقق یافته است.
به گفته وی، بطور حتم سفر رییس جمهور ایران به کشور لبنان با توجه به اینکه دوستان و دشمنان، نظام مقدس جمهوری اسلامی، ایران را یکی از سردمداران مبارزه با نظامهای کفر، شرک، نفاق و الحادی می دانند نقش اساسی، ژئوپلتیک و راهبردی در سرنگونی رژیم نامشروع و اسراییل خواهد داشت.

[ جمعه بیست و سوم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


كميته سه جانبه اي براي استخدام معلولان در آموزش و پرورش تشكيل شد كه اين مسئله را بررسي مي كند

اخبار جامعه معلولین ایران

سرپرست سازمان بهزيستي كشور گفت: كميته سه جانبه اي براي استخدام معلولان در آموزش و پرورش تشكيل شد كه اين مسئله را بررسي مي كند.

 احمد اسفندياري در حاشيه آغاز عمليات اجرايي ساخت 209 واحد مسكوني نهضت مسكن در سمنان در جمع خبرنگاران گفت: مشكل جذب معلولان از طريق آزمون استخدامي آموزش و پرورش حل شده است.

وي افزود: در اين زمينه كميته اي سه جانبه سازمان بهزيستي، وزارت آموزش و پرورش و نماينده معاونت منابع انساني رياست جمهوري تشكيل شده است.

اسفندياري ادامه داد: مشكل جذب معلولان از طريق آزمون استخدامي آموزش و پرورش با توجه به دستور رياست جمهوري از نظر ما حل شده است و به زودي محقق مي شود.

وي با اشاره به قانون جذب سه درصد از معلولان در برنامه هاي استخدامي گفت: برخي دستگاهها در اجراي اين قانون دچار سوء تفاهم هستند و با توجه به تاكيد رياست جمهوري و پيگري وزارت رفاه و تامين اجتماعي و نيز معاونت مديريت منابع انساني رياست جمهوري اين مشكل نيز در حال حل شدن است.

سرپرست سازمان بهزيستي كشور ادامه داد: تا پايان امسال مطابق با برنامه ها حداقل براي 50 هزار نفر از معلولان شغل ايجاد مي شود.

وي با اشاره به اينكه بر اساس اطلاعات موجود160 هزار مددجو و معلول توانمند در كشور نيازمند شغل هستند، گفت: براي ايجاد اشتغال تفاهم نامه اي با وزارت تعاون و نيز صندوق مهر امام رضا (ع) منعقد شده است.

به گفته وي، ايجاد تعاوني هاي مناسب با شرايط معلولان با همكاري وزارت تعاون در برنامه قرار دارد.

سرپرست سازمان بهزيستي كشور ياد آور شد: با وزارت كار و امور اجتماعي نيز براي حل مشكل اشتغال مددجويان مذاكراتي در حال انجام است.

معلولین بادرود

[ چهارشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


نظر امام جمعه بادرود در خصوص وبلاگ های منطقه

 

دیدگاه جنابعالی در مورد وبلاگ و سایتهای خبری و تحلیلی منطقه چگونه است ؟

دیدگاه ما این است که مانند روزنامه ها که هم جنبه منفی دارد و هم مثبت. در دنیای وبلاگها هم همه نوع وبلاگی یافت می شود . بعضی از وبلاگها منطقه واقع نویس و واقع نگارند و بدون هیچ جنجالی مطالبشان را بیان می کنند ولی با هیاهوی زیادی و جنجال آفرینی وبلاگهایشان را پیش می برند و البته تعدادی هم معتدل و خوب می باشند و چون در اینجا اریسمان نیوز مطرح است من تشکر میکنم و بدون تعصب خاصی وارد مسائل شده و آنها را به خوبی تبیین می نماید . توصیه ام به وبلاگ نویسان منطقه این است که تا می توانند فضا را آرام نگه داشته و پاسخی منطقی به انتقادات بدهند و اگر مواضع خاصی دارند با رعایت ادب و انصاف رآنها را بیان نمایند .

اخیرا یکی از وبلاگهای شهر بادرود که عنوان یکی از بخشهای مهم سایت خبری جمهوری اسلامی ایران را یدک می کشد به نوعی می توان از سردمداران منتقدین شما  قلمداد کرد که گاهی با به کارگیری لحنی تند بر علیه شما باعث ایجاد شبهاتی در اذهان عمومی شده است که این امر به نوبه خود موجب انتشار شایعات وبحث هایی خلاف واقعی در سطح منطقه می گردد، ضمن ارائه توضیحات کامل درباره مطالب ومندرجات مربوط به شما در این وبلاگ ها ویا دیگر وبلاگ های مشابه، ، آیا احساس نمی کنید که برای تنویر افکار عمومی و نیز در جهت رفع شبهات و سؤالات گوناگون و همچنین انعکاس مواضع جنابعالی ، وبلاگ و یا سایتی را از طرف دفتر امام جمعه ی بادرود تأسیس بنمایید؟

بنده در اینجا چند نکته را متذکر می شوم : اگر کسی حرف حساب و یا انتقاد درستی   دارد هیچ دلیلی ندارد که بخواهد آن را با نام و نشانی مخفی و مجهول  مطرح نماید اگر انتقادش صحیح باشد بیاید نام و نشانی خود مطرح کرده وبعد از بیان انتقاداتش باید پاسخ آن را دریافت نماید. وقتی که شخصی مسئله ای را مطرح می کند و می گوید ما سوالی داریم پس باید ما به کجا و نزد چه کسی پاسخ بدهیم بنابراین شما چه کسی هستید و چرا ناشناخته اید ؟ و کسی که ناشناخته باقی مانده است ، به فرد ناشناخته کجا و چگونه پاسخش را بدهد ،قطعا خودتان بخش نظرات را کنترل کرده اید و هر چه مورد پسند خودتان بوده آن را منعکس کرده اید بنابراین اصل کار ، کار خوبی نیست که آنان بخواهند حرفی را بزنند ولی ناشناخته باقی بمانند و این از جمله کارهایی هست که عده ای آن را انجام می دهند مثل کسانی که رابطه ای با انقلاب ندارند  البته منظور ما این نیست که آنها با انقلاب رابطه ای ندارند . و در کنار آن شب نامه پخش می کنند و کار آنها هم مانند پخش شب نامه ها توسط ضد انقلابیون می باشد .شب نامه : چیزی که می نویسند وآن ها را  درخیابان ها و در  بین مردم پخش می نمایند .اما خوب اگر تبدیل به روزنامه شد و مطالب و نویسندگان آنها هم صریح و روشن باشند خوب مسلماو طبیعتا حساب جداست .

پس در مجموع اولا وبلاگ نویسان ضمن معرفی کامل خود اهداف و ایده هایشان را مطرح نمایند و نیز جرات و شهامت آن را داشته باشند که در کنار بیان مواضع و بیان دیدگاهایشان ، خودشان را به همگان معرفی نمایند و به قول معروف شتر سواری دولا دولا نمی شه !!!!

ثانیا من این افراد را منحرف ندانسته بلکه آنها را دارای برداشت و سلیقه های ناصواب می دانم  یعنی برداشت آنها اشتباه می باشد و گرنه مواضع ما شفاف و روشن است و آن را در خطبه های نماز جمعه و کوچه و خیابان آنها رابیان می کنیم خوب مردم دیگر هم میتوانند در این باره قضاوت پس بنابراین من آنها را داری سوء برداشت می دانم واینها را منحرف نمی دانم و  بهتر است که برداشتهای ناصواب خود را اصلاح نمایند.

ثالثا همه چیزبرای همگان مشخص و معین است و مردم مواضع ما را می شناسند و هم من مواضع آنها را می دانم  و مردم هم با ما آشنای کامل دارند پس آنها باید خود را معرفی کنند .

رابعا افکار عمومی نشان داده که از این نوع برخوردها ناراضی اند ، چون باعثایجاد تفرقه و بدبینی و اتهام زدن به  یکدیگر می شود و اینها همه عامل عقب افتادگی منطقه خواهد بود .

و اما در پاسخ به بخش دوم سوالتان درمورد تاسیس سایت باید عرض کرد که این فکر خوبیست وکسی هم برای آن وقتی بگذارد ولی منتها فعلا نه صلاح می دانم و نه وقتش را دارم برای جواب دادن به این نوع سوالاتی که عموما مبنای درستی نداشته و خیلی از اخبار و گزارشهای آنها غلط و نادرست می باشد که بخواهیم جوابگو باشیم.

نقل است که : به شهید باهنر که در دوران تصدی کوتاه مدت نخست وزیری وی به ایشان می گفتند که آن همه مطالبی که روزنامه ها علیه شما می نویسند شما بایستی جواب آنها را بدهید ؛ ایشان در جواب می گفتند : ما آنقدر کار داریم که اینها حاشیه هستند و وقت مردم را با این صحبتها نمی گیریم . بنابراین ما فعلا در صدد راه اندازی آن نیستیم ، مگر آنکه ببینیم در آینده چه پیش آید که اگر لازم و صلاح باشد ، شاید این کار را بکنیم .
یکی از انتقادات مهمی که از جنابعالی مطرح می شود ، به عدم موضع گیری صریح و شفاف شما در قبال فتنه 88 و حوادث پس از انتخابات آن سال بر می گردد، از جنابعالی می خواهیم که به صورت روشن و شفاف نظرتان را در رابطه با فتنه ها و حوادث پس از انتخابات سال 88 و نیز در مورد لزوم و چگونگی تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ هوشیاری و وحدت و نیز تقویت روحیه بصیرت افزایی در بین آحاد مختلف جامعه مطرح بفرمایید.
اگر کسی با روحیه ما آشنا باشد می داند که شیوه معتدل ما شیوه همیشگی ما بوده و است و انشاالله خواهد بود . بنابراین ما حرفها را مطرح می کنیم و مواضع مقام معظم رهبری را گفته ایم و می گوییم و تبیین می کنیم منتها با بیان نرم و روان و آرام . نوار های موجود نیز خود دلیلی برای سند است و در یک کلمه مواضع ما همان مواضع مقام معظم رهبریست بدون یک کلمه کم و زیاد، و می بایست فرمایش های معظم له برای همگان به صورت آشکار و واضح تبیین و کاربردی شود.

اریسمان نیوز

[ چهارشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


دیدار نمایندگان مردم نیشابور و نطنز در مجلس با رییس سازمان تبلیغات اسلامی

نمایندگان مردم نیشابور و نطنز در مجلس شورای اسلامی با رییس سازمان تبلیغات اسلامی دیدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام سیدعلی حسینی ، نماینده مردم نیشابور و فیروزه از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم و همچنین دکتر محمد ضابطی ، نماینده مردم نطنز و بادرود از اعضای کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حجت‌الاسلام دکتر سیدمهدی خاموشی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی دیدار و گفتگو کردند . سید‌علی حسینی و محمد ضابطی در این دیدار در خصوص مسائل و موضوعات فرهنگی حوزه‌های انتخابیه خود با سیدمهدی خاموشی به بحث و گفتگو نشستند. گفتنی است این دیدار 19 مهر در دفتر مرکزی سازمان تبلیغات اسلامی انجام پذیرفت
[ چهارشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


روز کودک و جشن دوقلو ها در پارک شهر بادرود + همراه با تصویر 
 
 
 
 
 
 
 
[ دوشنبه نوزدهم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


اخبار شهرداری بادرود

اخبار شهرداری
آزادسازی خيابان امام رضا (ع) - تابلو معابر - سايت جشنواره انار - پيست اسکيت

 

 آزادسازی و خاکبرداری بخشی از کنارگذر خیابان امام رضا(ع)

     بخشی از کنارگذر (خیابان امام رضا ) آزاد سازی و خاکبرداری شد. شهردار بادرود با اعلام این خبر افزود با پیگیری صورت گرفته آزادسازی و خاکبرداری بخش عمده محور 1500 متری کنارگذر امام رضا شهر بادرود در شمال شهر انجام گرفت ایشان اظهار امیدواری کرد با توافق با مالکین باقی ماند محور یاد شده در سال جاری زیرسازی بخش از این محور انجام پذیرد.

 

 نصب تابلو کلیه معابر فرعی شهری بادرود آغاز گردید .

شهردار بادرود با اعلام این خبر افزود : چون بسیاری از معابر فرعی بادرود از ابتدای تأسیس فاقد علائم و تابلو نام معبر بوده نسبت به تهیه لیست اسامی معابر و نصب آن گرفته شد ایشان اظهار امیدواری کرد تا پایان ماه جاری کلیه معابر شهر، دارای نام گردند .

 

   تکمیل سایت جشنواره انار بادرود

در جلسه مشترک فنی سازمان میراث فرهنگی با گردشگری و صنایع دستی استان شهرداری بادرود در روز یکشنبه 18/7/89 ،تکمیل سایت جشنواره انار بادرود مورد بررسی قرار گرفت در این نشست و بازدید 2 ساعته توافق گردید از اعتبارات تملک دارایی سالجاری سایت جشنواره از سازمان میراث فرهنگی و همکاری شهرداری بادرود سِن تالار سایت تا قبل از برگزاری جشنوار انار مورد بهره برداری قرار گیرد .
 
 
      
 
بهره برداری از زمین اسکیت شهرداری بادرود بزودی آغاز می شود.
شهردار بادرود با اعلام این خبر افزود: در سال گذشته زیرسازی زمین اسکیت بادرود در سمت جنوب شرقی پارک گردشگری تخت پادشاه انجام گرفت که در حال حاضر آسفالت پیست اسکیت در دست اقدام می باشد آقای نقدی شهرداربادرود اظهار امیدواری کرد تا پایان ماه سالجاری رسماً این زمین مورد بهره برداری ورزشکاران قرار گیرد.
 

[ دوشنبه نوزدهم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


جشنواره دو قلوها در بادرود برگزار گردید

همزمان با جشن روز جهانی کودک اولین جشنواره دوقلوها در بوستان گردشگری تخت پادشاه بادرود  برگزار شد.ابراهیم ماهیان دبیر جشنواره دو قلوها با بیان اینکه تعداد 222 نفر در این جشنواره به عنوان دو قلو ثبت نام کردند، گفت : از این تعداد دو جفت 3 قلو و بقیه دو قلو بوده و یک چهار قلو مهمان نیز  حضور داشتند.ماهیان در ادامه با معرفی کوچکترین دو قلوی سه ماهه و بزرگترین دو قلوی  53 ساله ؛  تعداد 8 دوقلو را نیز معرفی کرد که در حال حاضر در دنیای حاملگی بسر میبرند و هنوز به دنیا نیامده اند.

دبیر جشنواره دو قلوها ضمن ابراز خرسندی از استقبال مردم خاطر نشان کرد که تعداد زیادی دو قلو از گوشه و کنار کشور خواستار شرکت در این جشنواره بودندولی به سبب منطقه ای بودن از حضور این افراد در  جشنواره ثبت نام به عمل نیامد . و ی افزود گروه دو قلوهای ایران با حضور 22 دو قلوی همسان به اجرای برنامه پرداختند و قرائت قران و اجرای تواشیح توسط دو قلوها و اجرای بی نظیر گروه کر و موسیقی آن مورد توجه میهمانان قرار گرفت.

برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب از  جمله فعالیتهای جنبی این جشنواره بود .

ابراهیم  ماهیان در پایان اهداف خود را در مورد برگزاری جشنواره دو قلوها ؛ شناسایی دوقلوها ؛ آشنایی با مشکلات والدین دو قلوها و تقویت بنیاد خانواده ؛ قدر شناسی از پدر  ومادر , افزایش ارتباط و همبستگی با این افراد ذکر نمود

البته کم  لطفی های برخی از مسوولان منطقه در روز برگزاری جشنواره و عدم همکاری متولیان شهر اعم از دولتی و غیر دولتی با دست اندرکاران جشنواره سبب بروز ناراحتی و نگرانی شد . جا داشت مسوولان امر برای حفظ آبروی شهر و تشویق و ترغیب متولیان این گونه مراسم بیشتر در متن بودند تا در حاشیه !

[ یکشنبه هجدهم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


بهره برداري از نخستين اكوكمپ كويري ايران در بادرود

بهره برداري از نخستين اكوكمپ كويري ايران در بادرود

بادرود- خبرنگاركيهان:
نخستين اكوكمپ كويري ايران واقع در روستاي متين آباد بادرود با حضور مسئولان كشوري و استان اصفهان به طور رسمي مورد افتتاح قرارگرفت.
اسفنديار حيدري پور مديركل ميراث فرهنگي اصفهان درمراسم افتتاح اكوكمپ متين آباد اظهارداشت: اكوكمپ كويري متين آباد به عنوان نخستين فاز از منطقه نمونه گردشگري ملي كويري است.
معاون سرمايه گذاري و طرح هاي اداره كل ميراث فرهنگي استان اصفهان نيز افزود: اين منطقه در دور سوم سفر رئيس جمهوري به عنوان منطقه نمونه گردشگري ملي به تصويب رسيد و درتاريخ 20مردادماه89 موافقت تاسيس منطقه نمونه گردشگري اكوكمپ كويري متين آباد توسط معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري صادر شد.
احمدرضا مولايي حجم سرمايه گذاري اين پروژه را 45 ميلياردريال در دو فاز دانست و افزود: اين پروژه در فاز نخست با سرمايه گذاري 13ميليارد ريال انجام شده است.
وي مساحت اين پروژه را 5/12هكتار در فاز اول ذكر كرد و گفت: نخستين اكوكمپ كويري ايران در نهايت تا 300هكتار توسعه مي يابد.
مولايي افزود: سهم حمايت هاي دولت، تخصيص هشت ميليارد ريال تسهيلات بانكي و تاسيس هزينه زيرساخت پروژه شامل راه دسترسي به اين محل و شبكه گاز با اعتباري بيش از 300ميليون ريال است.
معاون سرمايه گذاري و طرح هاي اداره كل ميراث فرهنگي استان اصفهان افزود: كار مطالعات طرح منطقه نيز توسط سرمايه گذار در حال انجام است كه ميزان اشتغالزايي اين پروژه 55 نفر برآورد شده كه درحال حاضر 21 نفر مشغول به كار شده اند.
وي خاطرنشان كرد: اين كمپ كه براساس گردشگري پايدار و مباني اوليه اكوتوريسم ايجاد شده است، امكان فعاليت هايي نظير تماشاي حيات وحش منحصر به فرد منطقه، آشنايي با پوشش گياهي كويري، عكاسي از مناظر بديع، رصد ستارگان در شب، شترسواري، پياده روي و دوچرخه سواري را براي گردشگران علاقه مند به طبيعت فراهم كرده است.
مولايي تصريح كرد: از ويژگي هاي اين سايت نزديكي به دو شهر بزرگ كاشان و اصفهان از يك طرف، نزديكي به طبيعت كوير و كوهستان از طرف ديگر و همجواري با سايت هاي متنوع فرهنگي و تاريخي منطقه است كه تنوع و گوناگوني سفرهاي گردشگري كوتاه مدت را امكان پذير مي كند.

کیهان شنبه مورخه ۱۷/۷/۸۹ ص شهرستانها  تیتر یک

 
[ شنبه هفدهم مهر ۱۳۸۹ ] [نویسنده: رحمت الله کاملی (R.KAMELI48@YAHOO.COM) ] [ ]


منوی اصلی
آخرین مطالب ارسالی
آرشیو مطالب
پیوند ها
آمار بازدید از سایت